Twitter Trollerle Mücadeleye Başlıyor

Sosyal medya Twitter, platformdaki troll hesaplarla mücadelede yeni bir yöntem uygulamayı ve iletişim sağlığını geliştirmeyi planlıyor.

 

Twitter Trollerle Mücadeleye Başlıyor
Yayın Tarihi: 27.06.2018 03:01:00
Dünya çapında Twitter kullanımı oranı son dönemde aşağı yönlü hareket ediyor. Bunun en büyük sebebi kuşkusuz troll hesaplar. Çok sayıda Twitter hesabından neredeyse aynı anda atılan birebir aynı tweetlerden bunalan kullanıcılar, Twitter'ı güvenilir bulmamaya başladı. Bu kullanıcılardan biri belki de sizsiniz.
 
Durumu fark eden sosyal medya devi Twitter, ABD merkezli internet güvenliği şirketi Smyte ile, platformdaki diyalogların kalitesini artırmak ve Twitter'ı daha güvenli hale getirmek için iş birliği yaptı. San Francisco merkezli Smyte firması, internet ortamında suistimal, istenmeyen e-posta ve dolandırıcılık faaliyetlerine karşı ürünler geliştiriyor.
 
Twitter yaptığı açıklamada, iş birliği yaptığı Symte ile platformdaki diyalogların kalitesini artırmayı hedeflediğini söylüyor. Suistimal ve saldırgan içerikleri sebebiyle sık sık eleştirilen Twitter, bu eleştirileri bertaraf etmek için bazı adımlar atıyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X