Yağ Yakmanızı Sağlayan 6 Kış Besini

Yeni yıla girerken alacağınız kararlar arasında sağlıklı beslenmek varsa, mevsimi geçmeden bu besinleri beslenme listenize mutlaka alın.

 

Yağ Yakmanızı Sağlayan 6 Kış Besini
Kaynak: Getty Images  |  Yayın Tarihi: 6.12.2016 11:33:00
Siyah çikolata
Metabolizmanızı harekete geçiren iki şey var; kafein ve antioksidanlı kateşin. Sadece küçük bir parça yeseniz dahi siyah çikolatanın yağ yakma gücüne hayran kalacaksınız.

Şeker patates
Bu kış saklamamanız gereken bir sır var; yüksek lif oranına sahip olan şeker patates sindirim sisteminizi harekete geçirerek yağ yakımınızı hızlandırır.

Tarçın
Senenin bu zamanlarının yıldızı, tabii ki tarçın. Kan şekerinizi dengeleyerek metabolizmanızı hızlandıran bu baharatı tüketmeyi ihmal etmeyin.

Armut
Elma gibi yüksek pektin oranına sahip olan armut, vücudunuzun su tutmasını önler ve sindirim sisteminizi rahatlatır.

Hindi
İçerdiği yağsız protein ile sindirim sisteminizi harekete geçiren hindi, metabolizmanızı hızlandırır. Tüketmeden önce derisinden arındırdığınızdan emin olun.

Greyfurt
Sonbahar ve kış aylarının en kuvvetli meyve ailesi turunçgillerin en etkilisi ile tanışın; greyfurt. İçerdiği yüksek lif oranı ile az miktarda tüketseniz dahi sizi uzun süre tok tutan bu meyveyi kahvaltılık veya tatlı niyetine tüketebilirsiniz.
  

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X