Yarım asırlık efsane : Mini Cooper

50 yıl önce yaratılan Mini Cooper`ı Burcu Çetinkaya ile test ettik.

 

 

Yarım asırlık efsane : Mini Cooper
Yayın Tarihi: 3.11.2010 17:20:00

50 yıl önce yaratılan ve dönemine damgasına vuran Mini, 2001 yılından itibaren BMW tarafından üretilmeye başlandı. Bu ona daha spor bir tarz kazandırırken eski ışıltılı günlerine dönmesini de sağladı. Burcu Çetinkaya, aracın performasından da memnun kaldı.

Mini CooperTasarım 9/10 Puan
Çizgileri klasik Mini’lere göre biraz değişmiş ve ortadaki gösterge çok büyümüş. Ön cephede yer alan krom kaplı yatay radyatör ızgarası spor bir görünüm veriyor. Tavan spoyler’ı aracın yüksek hızlarda yukarı kalkmasını engelliyor ve yol tutuşunu arttırıyor.

Konfor 8/10 Puan
Aracın kokpitinin sıra dışı, retro bir tarzı var. Gövde rengiyle uyumlu kokpit ve beş ayrı renkte ayarlanabilen ambiyans ışıkları iç mekânının öne çıkan detayları arasında.   Müzik sistemi panelinin dışında iç mekândaki tüm detaylar dairesel şekilde tasarlanmış. Bardaklıklar, iç gözler, elinizin altındaki ekipmanlar ve direksiyondan kumanda sistemi güzel.

Sürüş keyfi 10/10 Puan
Gaz ve direksiyon tepkileri oldukça net olan Mini kendi sınıfında süratli bir yapıya sahip. Frenleri çok kuvvetli. Savrulduğunda kontrolü kısa olduğu için biraz zor ama cüssesine rağmen yol tutuşu çok iyi.

Güvenlik 9/10 Puan
ABS, CBC, Elektronik Fren Dağılımı EBD, ASC, DSC gibi güvenlik ve denge ünitelerini standart.

Fiyat 7/10 Puan
En ekonomik modeli One 23 bin, en pahalı modeli S Cabrio ise 36 bin euro’dan başlıyor.
 
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X