YouTube O Özelliğini Kaldırıyor

En büyük video platformlarından biri olan YouTube sunduğu yeni özelliklerle site içi etkileşimi artırmayı amaçlıyor.

 

 

YouTube O Özelliğini Kaldırıyor
Yayın Tarihi: 16.11.2017 19:11:00
YouTube siz daha bir videoyu izlerken, size başka bir video tavsiyesinde bulunuyor. Bunlar genellikle seyrettiğiniz videoyla bağlantılı içerikler oluyor. Bunun yanında bir de video ekranının içinde yer alan öneriler söz konusu. Bu tavsiyeler ise videonun üreticisi tarafından öneri olarak belirleniyor. Bu özellik sayesinde kanalların daha fazla etkileşim alması amaçlanıyordu. Fakat YouTube bu önerilerin neredeyse hiç kullanılmadığını fark etti.
 
Paylaşılan bilgilere göre bu özelliğin tercih edilmemesinin en büyük sebebi izleyicilerin bu önerileri spam veya reklam zannetmesi. Öyle ki tavsiye edilen videolara 20 kişiden sadece 1’inin tıkladığı ifade ediliyor. Bu da YouTube’un oluşturmak istediği zincirleme etkiden çok uzak. Dolayısıyla ünlü platform inadından vazgeçiyor ve kullanılmayan bu özelliği devre dışı bırakmaya hazırlanıyor. Önerilerin 14 Aralık‘tan itibaren ortadan kaybolacağı ifade ediliyor. 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X