Nintendo oyunları artık sanat eseri!

Bilgisayar oyunları Türkiye’de ilk kez sanat eseri olarak bir müzede sergileniyor.

 

Nintendo oyunları artık sanat eseri!
Yayın Tarihi: 7.09.2010 13:27:00

Pera Müzesi’ndeki Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul’da – 2010 sergisi “Anlatıcı Akıl” bölümündeki altı oyundan beşi Nintendo oyunları. Bu ilginç sergiyi yakından görmek ve oyunları deneyimlemek isteyenler için....

son tarih 3 Ekim!

Yıllardır her yaştan kesimin ilgisini çeken Nintendo oyunları şimdi de hem sanat hem de teknolojiye ilgi duyanların bir arada görebileceği bir noktada yer alıyor. 1997 yılından bu yana Japonya’da düzenlenen ve animasyon, manga, oyunlar ve interaktif sanat bölümlerinden oluşan  festivalin ana amacı medya sanatları alanında mükemmelliğe ulaşmış yapıtları bir araya getirerek yeni fırsatlar yaratmak, süreci ve yaratıcılığı desteklemek ve esin vermek.

Sergide Nintendo oyunlarında vazgeçilmez olanlardan Mario Kart Wii, Super Mario Galaxy 2, New Super Mario Bros Wii, Pokepark ve Wii Music bulunuyor. Oyun bölümünde yer alan rehberler de müze ziyaretçilerine oyunlar ve Wii konsolları hakkında bilgi veriyor.

Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul’da - 2010 ve Nintendo oyunları, Pera Müzesi’nde 3 Ekim tarihine kadar ziyaretçileri bekliyor.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X