Profesyonel ayakta alkışlandı!

Ödüllü Tiyatro oyunu “Profesyonel" Enka kış etkinliklerinde ayakta alkışlandı!

 

 

Profesyonel ayakta alkışlandı!
Yayın Tarihi: 11.11.2010 14:23:00

“Yılın Yapımı”, “Yılın Çevirisi” gibi birçok ödülün yanı sıra 2010 Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülüne layık görülen, Devlet Tiyatrosu’nun “Profesyonel” adlı oyunu; 22. ENKA Kültür Sanat Kış Etkinlikleri kapsamında 8 Kasım 2010, Pazartesi akşamı saat 20:30’da ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda sergilendi.

Büyük beğeni topladı

Dünyaca ünlü Sırp yazar Duşan Kovacevic’in kaleme aldığı, Başar Savuncu ve Bilge Emin’in Türkçeleştirdiği, Işıl Kasapoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği “Profesyonel” adlı oyunda; 2010 Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü kazanan Bülent Emin Yarar’ın yanı sıra, Devlet Tiyatrosu’nun başarılı oyuncuları Yetkin Dikinciler, Gülen Çehreli, Cenap Oğuz rol alıyor.

Kara komedi türünün önemli bir örneği olan “Profesyonel”de; Duşan Kovaçevic, Yugoslavya’daki büyük dönüşümden önceki ve sonraki toplumsal-politik yaşamı, bir entelektüelin yaşam öyküsü içinde ironik bir üslupla anlatıyor. Oyun, 40 yaşlarında bir edebiyat adamının, bir sekreter ve bir gizli polisin sürprizlerle dolu soluk soluğa izlenen hikâyesini konu alıyor.

Aldığı ödüllerle sezona damgasını vuran heyecanlı ve ironik tiyatro oyunu “Profesyonel”; 8 Kasım 2010, Pazartesi akşamı saat 20:30’da ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’nda izleyenlerden büyük beğeni topladı.
 

 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİTRENDUS LOOKBOOKSize daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X