Uber’den Tatlı Bir Hamle!

Taksi ile yolculuk deneyimini, hem araç sahibi, hem şoför hem de yolcular açısından tamamen değiştren Uber, bir ulaşım aracı olan bisiklete de takmış durumda. Yakın zamanda elektrikli bisikletini Jump’ı tanıtan Uber, otonom bisikletlerle ilgili de çalıştığını açıkladı.

Paylaşımlı elektrikli bisiklet Jump ise Avrupa'nın bir çok şehrinde var. Paris'te deneme şansı bulduğum Uber Jump'ın kullanımı çok kolay. Uber uygulamanız, hangi şehirde iseniz ve o şehirde Uber'in sunduğu ne var ise size gösteriyor. Maalesef bir tek bizim ülkemizde sadece ( o da gizli gizli) taksi servisi veriyorlar.  Uber'in uygulaması Jump'ları size en yakın lokasyonda nerede bulabileceğinizi size gösteriyor.

Telefonunuzdan Jump'ın üzerindeki QR kodu okutarak, bisikletin kilidini açıyorsunuz, ayrıca bulunduğu yerde de kilitlenmesini sağlayan mekanizmayı lastikten kolayca ayırıyorsunuz.

Bisiklet yolları da olan Paris'te, 20-25 dakikalık bir deneyimin ücreti 4 Eur idi.

Keşke İstanbul' da da olsa dedirten, hayatı kolaylaştıran basit bir uygulama aslında. ​Otonom bisikletler ne zaman hayatımıza girer bilmiyorum ama, artık ülkemizde de özellikle İstanbul’da, yaygınlaşmaya başlayan daha küçük elektrikli trafik araçlarının olması sevindirici.❤️ Uber Jump'ı da burada görmek çok güzel olurdu.. ^_^
Yazarın Son Yazıları
-Uber’den Tatlı Bir Hamle!

- Milk Train!

-Hey Siri, stresimi düşür!

-Gücünü Doğada Bulanlar!

-Nimasensor!

-3D Printed Suchi deneyimi!

-Kahveni app’inden kontrol et! : Ember Mug!

-Yaratıcı Pati kullanımları


YAZARLARYazarın En Çok Okunan Yazıları
-Lords of Dogtown

-Lords of Dogtown

-Türkiye`de artık Lakros var!!

-Uber’den Tatlı Bir Hamle!

-Türkiye`nin En İyi Spor Blogları

-Türkiye`nin En İyi Spor Blogları

-Lakros diye bir spor var..

-1havalar!


Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X